Gabinet seksuologiczny – oferta

Wioletta Konopa-Stelmach

Wioletta Konopa-Stelmach
dyplomowany psycholog kliniczny, pedagog i edukator seksualny

Bogdan Stelmach lekarz medycyny, specjalista seksuolog

Bogdan Stelmach
lekarz medycyny, specjalista seksuolog

Naszym Pacjentom oferujemy kompleksową pomoc dotyczącą zarówno sfery seksualnej, jak i problemów rodzinnych i wychowawczych. Seksuolog pomoże uporać się z zaburzeniami i schorzeniami oraz poprawić jakość życia seksualnego i zbudować dobre relacje z najbliższymi.

Zaburzenia wzwodu leczymy niezależnie od ich przyczyn – zarówno te występujące w następstwie rozmaitych chorób (takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i inne), jak i zaburzenia pojawiające się z przyczyn emocjonalnych (jak depresja czy przewlekły stres) oraz w wyniku problemów w związkach.

Zaburzenia wytrysku, najczęściej związane z przedwczesnym wytryskiem, leczone są w oparciu o farmakoterapię, psychoterapię (terapię behawioralną), niekiedy te wymagany jest udział w terapii obojga partnerów. Po pierwszej wizycie diagnostycznej zachodzi niekiedy konieczność odbycia konsultacji, zapewniamy wówczas kontakt z klinikami profesorskimi na terenie Warszawy.

Oziębłość seksualna u kobiet i mężczyzn to problem skomplikowany, diagnostyka tego zaburzenia wymaga wysokich kompetencji. Na popęd seksualny każdego człowieka wpływa jego stan zdrowia, przebyte choroby, ale też doświadczenia, wiedza, obyczaje i wiele innych czynników wymagających przeanalizowania.

Pochwica to choroba uniemożliwiająca podjęcie współżycia seksualnego u kobiet. W leczeniu tej choroby nieodzowny bywa udział partnera w terapii. Pracując wspólnie pod opieką naszego seksuologa, z pewnością uda Wam się rozwiązać ten problem.

Do tej sfery problemów należą te związane z nadpobudliwością seksualną, z zachowaniami społecznie ryzykownymi czy też z realizacją potrzeb seksualnych w świecie wirtualnym zamiast w realnym życiu. Po pomoc do seksuologa zgłaszają się też często osoby, których partnerzy cierpią na uzależnienie od seksu.

Wspieramy naszych Pacjentów w zakresie edukacji seksualnej, dostarczając wiedzy na temat tego, co rozwija, a co niszczy relacje oraz co pomaga, a co przeszkadza w byciu razem. Dzięki naszemu doświadczeniu w rozwiązywaniu tego typu problemów pomagamy też parom z długim stażem odkryć na nowo dobre strony ich związków.

Edukujemy dzieci i dorosłych na tematy związane z naszą seksualnością, lekarz seksuolog udzieli porad i odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Przeprowadzamy również szkolenia na zamówienie.

Pomagamy rodzicom rozwiązywać problemy wychowawcze, zwłaszcza te powiązane ze sferą seksualną. Jesteśmy też w stanie udzielić dzieciom informacji, których często bezskutecznie poszukują wśród rówieśników czy w Internecie.

Zdrada ukochanej osoby to jedna z takich sytuacji, z którymi trudno poradzić sobie samemu. Terapeuta może pomóc wyjść cało z tej traumy i uniknąć jej negatywnych konsekwencji w przyszłości.

Nadużycie seksualne w dzieciństwie pozostawia w nas negatywne ślady na całe życie. Może ono skutkować różnymi zaburzeniami w dorosłym życiu. Najlepszym lekarstwem na to jest odpowiednio dobrana terapia.

Brak akceptacji swojej orientacji płciowej to poważny problem przeszkadzający w prowadzeniu szczęśliwego życia. Pomagamy w pokonaniu tych problemów.

W naszym gabinecie lekarskim udzielamy Pacjentom wszechstronnej pomocy lekarskiej dotyczącej schorzeń i zaburzeń związanych ze sferą seksualną.

Gabinet seksuologiczny Warszawa