Gabinet psychologiczny – oferta

Oferujemy Państwu wszechstronną pomoc psychologiczną.
Zajmujemy się między innymi:

Nasz popęd seksualny związany jest z wieloma czynnikami biologicznymi i emocjonalnymi. Podczas terapii wspólnie z Pacjentem szukamy przyczyn jego osłabienia, zaniku lub nadmiernego wzrostu. Trafna diagnoza i dalsza terapia prowadzą do rozwiązania tego problemu, a finalnie do poprawienia ogólnej jakości życia.

Nasz popęd seksualny związany jest z wieloma czynnikami biologicznymi i emocjonalnymi. Podczas terapii wspólnie z Pacjentem szukamy przyczyn jego osłabienia, zaniku lub nadmiernego wzrostu. Trafna diagnoza i dalsza terapia prowadzą do rozwiązania tego problemu, a finalnie do poprawienia ogólnej jakości życia.

Seks może być również źródłem cierpienia i wzmożonego napięcia wewnętrznego. Uzależnienie od seksu wiązać się może z zaniedbywaniem ważnych obowiązków, zarówno w życiu rodzinnym jak i w pracy oraz ograniczaniem lub zupełną rezygnacją z własnych zainteresowań i pasji na rzecz realizowania przyjemności seksualnej. Osobom uzależnionym od seksu ciężko zmienić swoje postępowanie, pomimo oczywistych strat oraz powtarzających się problemów. Celem terapii nie jest abstynencja seksualna, ale zmiana sposobu spostrzegania seksu i przywrócenie płynącej z niego radości. Bardzo pomocne okazuje się tu uczestnictwo w grupie wsparcia.

Nie zawsze wiadomo, dlaczego pewne rzeczy lub sytuacje są dla nas bardziej atrakcyjne niż inne i wiążą się z rosnącym napięciem seksualnym. Wielokrotnie tym wyborom towarzyszą skrajne emocje. Na spotkaniach wspólnie z Pacjentem zastanawiamy się na początkiem tych preferencji, ich wpływie na funkcjonowanie życia intymnego oraz pomagamy radzić sobie z negatywnymi skutkami tych preferencji.

Jedną z najtrudniejszych sytuacji w bliskiej relacji, jaka może się zdarzyć, jest zdrada osoby, której dotąd się ufało. Problem ten występuje coraz częściej, jest związany z dużym cierpieniem osoby zdradzonej, stanowi głęboką rysę na związku. Terapia pomaga zrozumieć to, co się wydarzyło, złagodzić ból wewnętrzny towarzyszący obojgu partnerom oraz zaplanować ich dalsze życie po tym traumatycznym przeżyciu.

Bardzo często przed podejmowaniem kontaktów z innymi blokują nas ludzi emocje takie jak lęk, nieśmiałość, poczucie odrzucenia i braku akceptacji. Wiąże się to z niewystarczającym poczuciem własnej wartości. Na terapii jest czas, żeby przyjrzeć się, gdzie leży źródło dyskomfortu wewnętrznego, nazwać konkretne trudności i wspólnie znaleźć konstruktywne rozwiązanie.

Niezależne od nas sytuacje mogą mieć czasami wpływ na całe nasze życie, drastycznie obniżając jego jakość. Oferujemy wsparcie w drodze ku zrozumieniu tego, co się stało, nazwaniu emocji, które często są nieuświadomione oraz pomoc w planowaniu dalszego życia.

Współczesny świat stawia na przebojowość oraz nienaturalne lub nawet sztuczne zachowania. Taki kierunek buduje często przekonanie o tym, że jest się gorszym, mniej atrakcyjnym, nijakim. Celem terapii jest wzmocnienie poczucia bycia sobą, poprawienie ogólnej samooceny, lepsze funkcjonowanie w relacjach z ludźmi.

Osoby pochodzące z rodzin dysfunkcyjnych często postrzegają siebie „w krzywym zwierciadle” informacji i sygnałów wysyłanych przez rodziców, przez co czują się źle. Pozwalają, aby inni mieli wypływ na ich życie, myślenie o sobie, poczucie własnej wartości i szczęście. Celem terapii jest wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, a w szczególności nauczenia się bycia dorosłym, wychodząc z roli małego zranionego dziecka. Warto odnaleźć siebie i w końcu zacząć podążać swoją drogą.

Zobacz więcej o zespole naszych doświadczonych specjalistów

pomoc psychologiczna

…a także:

Terapia grupowa

coaching indywidualny i grupowy

Coaching indywidualny i grupowy

Treningi

Treningi

Warsztaty umiejętności psychospołecznych

Warsztaty umiejętności psychospołecznych